Podívejte se do Říma – města skvělého jídla, vína a dechberoucích památek


Řím je nádherné živé město s antickou duší, ve kterém se rozhodně nebudete nudit. Jste aktivní typ, který miluje přírodu, cvičí a rád zkouší něco nového? Milujete jídlo a chcete vyzkoušet tu nejchutnější a nejlepší italskou kuchyň pod krásným a hřejivým sluníčkem? Možná jste milovníkem historie a chcete se nabažit půvabem staveb nejen starověkého Říma, ale také úchvatných renesančních a barokních kostelů? Pro každého se něco najde a podívejte se na naše letenky do Říma na LevneLetenky.

Aktivní odpočinek

Pokud nechcete být v samotném centru města a chcete se na jaře nebo v létě kochat nádhernou italskou přírodou a zároveň si u toho také aktivně odpočinout, tak rozhodně se vám bude líbit Riserva Naturale della Marcigliana, což je překrásná přírodní rezervace, ve které se nachází historické stavby ze všech možných nejrůznějších období. Představte si ranní jogging po krásné italské vesničce kolem stromů a všech těchto památek a ke všemu byste byli jenom 40 minut autem od centra Říma.

V případě, že si chcete naplno užít letní dovolenou a strávit celý svůj volný čas popíjením drinků, limonád a opalováním se u moře, tak opět není vůbec problém. U Říma totiž najdete dvě nádherné pláže: Ostia a Fiumicino. První z nich, Ostia, se také nachází 40 minut autem od centra a nemusíte mít strach, je písčitá a neporaníte si nohy, když se budete chtít vykoupat v moři – nejsou tam ostré kameny. Hned u Letiště Leonarda da Vinci najdete druhou zmíněnou pláž, Fiumicino, a tady se také nemusíte vůbec strachovat.

Jestliže milujete lyžování, tak i tady nebudete zklamání. Existuje celá spousta lyžařských středisek, která se na vás těší, a to ve všech velikostech a rozměrech. Jste extroverti a chcete se seznámit s novými lidmi? Chcete zkusit alpskou dráhu? Možná naopak se radši straníte a chcete si prostě užít dovolenou s rodinou. Rozhodně najdete něco, co vám vyhovuje.

Koloseum a nádherné centrum Říma

Pasivní odpočinek

Říkáte si možná, že podívat se na všechny památky v každém městě, které nově navštívíte, je pro vás to nejdůležitější a chcete tomu věnovat celou svou pozornost, protože vaším cílem je pohlcovat atmosféru a kulturu určitého města? Nikde jinde to nebude jednodušší než právě v Římě. Však to je kolébka celé evropské civilizace.

Můžete zde přece navštívit ta nejkrásnější světoznámá místa: Koloseum, Vatikán, Pantheon, Fontána di Trevi a Španělské schody. Konečně máte šanci vidět ta významná historická umělecká díla na vlastní oči.

Skvělá italská kuchyň

Gastronomický zážitek

Všichni víme, že italská kuchyně je pravděpodobně jednou z nejlepších kuchyní na světě. Nejlepší restaurace vám naservírují ty nejvíc špičkové těstoviny, omáčky, vína, kávu a samozřejmě i nezapomenutelné gelato. Toto všechno najdete přímo tady v Římě. Vaše chuťové buňky se budou kochat těmi všemi možnými kombinacemi, protože pro vás to rozhodně bude nejneuvěřitelnější gastronomický zážitek na světě.