Pro koho je určena americká nebankovní hypotéka?


Asi není třeba říkat, že mnoho lidí, především mladých, sní o vlastním bydlení. A není divu, koneckonců má celou řadu výhod. Především nemusíte každý měsíc někomu platit za to, že můžete danou nemovitost využívat. Navíc se nemusíte bát, že vám majitel odmítne prodloužit smlouvu. Také máte mnohem volnější ruku, co se týče nejrůznějších oprav a úprav.

Bohužel je také fakt, že ceny nemovitostí nejsou zrovna malé, a stále rostou. To znamená, že si je může dovolit skutečně jen málokdo, pokud mu rodiče již jako malému nezačali na tento účel šetřit peníze, ať už v podobě některého ze stavebních spoření, nebo jiným způsobem.

hypoteka3

Naštěstí existuje i pro lidi, kteří nemají zrovna tolik peněz k dispozici, možnost, jak bydlet ve vlastním. Jedná se o hypotéku, tedy účelovou půjčku, určenou ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. V současnosti patří k nejběžnějším způsobům financování bydlení.

Je tedy jasné, že jí existuje mnoho druhů. Jedním z těch relativně nových je i americká nebankovní hypotéka. Jak již název napovídá, je poskytována nebankovními společnostmi. Hlavní rozdíl mezi ní a tou běžnou spočívá v tom, že zde není potřeba ručitel. Ručíte totiž onou nemovitostí. Ta je, až do úplného placení celé částky, včetně veškerých úroků a jiných poplatků, majetkem společnosti, která peníze poskytla.

hypoteka5

Je jasné, že podobně jako jiné typy, ani tento se nehodí pro každého. Je vhodný především pro ty, kteří nechtějí či nemohou požádat někoho, aby jim ručil, a zároveň se neplánují v nejbližší době znovu stěhovat, případně nechtějí procházet složitým procesem schvalování, který některé banky uplatňují.

Samozřejmě, jako u kterékoliv jiné hypotéky, je potřeba počítat s tím, že ji budeme splácet po mnoho let. Je tedy dobré si rozmyslet, zda budeme schopni danou částku skutečně splácet, a to i například v době Vánoc či v případě dlouhodobé nemoci či ztráty zaměstnání. Jen tak totiž zabráníme tomu, abychom spadli do dluhové pasti.