Láska

Jak poznat, že vás skutečně miluje

Pokládáte si někdy otázku, zda vás skutečně miluje? Nebo je důvodem, proč stále udržuje váš vztah v chodu něco jiného? O čem je vlastně láska, a jak ji rozpoznat?

Nejde o velikost gesta, ale o jeho smysl

Hory květin, dovolená na vysněné místo, či lechtivé překvapení? To rozhodně nejsou důkazy lásky, ačkoliv bychom je tak mnohdy chtěli vidět. Ta důležitá gesta jsou malá, téměř nepatrná, ale mají svůj smysl. Když partner zapomene na vaše narozeniny, nemusí to nutně znamenat, že vás nemiluje, ale může být jen zapomětlivý. Pokud však nemáte rádi třeba hady, a partner si jednoho pořídí, je na čase zpozornět. Pokud vás miluje, měl by vás znát, a respektovat. Vědět jakou kuchyni preferujete, a nenutit vás k něčemu, co je vám nepříjemné. Gestem lásky není to, že ocení váš velký, nepřehlédnutelný úspěch, ale že si všimne vaší únavy, a uvaří vám kávu, nebo namasíruje nohy. 

pár v trávě

Jak se k vám chová a veřejnosti?

Chování partnera na veřejnosti by se nemělo přílišně odlišovat od toho, jak se chová doma. Samozřejmě na veřejnosti nejsou rozvášněná gesta tím pravým, ale pokud je například doma jako mílius, a na veřejnosti si z vás neustále utahuje, a s chutí vás ponižuje před přáteli, nejspíš je něco špatně. Stejně tak, když je to naopak. Doma se chová nepříjemně, odtažitě, a na veřejnosti jen srší láskou. Zasloužíte si něhu a respekt jak v soukromí, tak i před lidmi. Pokud vás skutečně miluje, přeci se za to nebude stydět před svými blízkými, ani nebude mít potřebu hrát city, které nepociťuje.

nápis v písku

Chce s vámi trávit čas?

Po jisté době ve vztahu už spolu partneři netráví tolik času, jako na začátku, což je v pořádku, protože by se jeden druhým zadusili. Pokud ale jeho koníčky znamenají víc, než čas s vámi, je něco špatně. Zajímá se o to, co budete dělat? Navrhuje společné aktivity? Touží po čase stráveném s vámi, nebo se vám vyhýbá všemi možnými způsoby?