Produkty

Kvalitu vody zaručí správně zvolená chemie

Udržovat kvalitní a https://www.super.cz/531264-tohle-babi-leto-si-nechame-libit-ceska-miss-earth-ukazala-v-bikinach-prvotridni-postavicku.htmlzdravotně nezávadnou vodu ve vířivce není totéž, jako pečovat o venkovní bazén. Přesto, že mnoho lidí dělá tu chybu, že kupuje právě do vířivky stejnou chemii jako do bazénu. Rozhodně to není univerzální přípravek do všech nádob, ve kterých se koupeme. Voda ve vířivce má téměř vždy mnohem vyšší teplotu nežli ta, která je připravena ke koupání ve venkovních nebo domácích bazénech.

kluk v bublinách

o Teplá voda může účinnost některých chemicky vyráběných přípravků radikálně snížit.
o To platí zejména v případě, že použijete aktivní chlór.
o Tedy klasické tablety, které se dávají v létě do běžných bazénů.

Jaká je tedy nejvhodnější chemie do vířivky? Odborníci doporučují rozhodně tu, která je vyrobena na bázi aktivního kyslíku nebo to mohou být produkty bromové chemie. Jestliže jsme si tuto relaxační pomůcku pořídili, musíme si uvědomit, že je nutná péče i o ostatní součásti. Ošetření rozvodných okruhů, které vedou k jednotlivým tryskám, je pro správné fungování vířivky velice důležité. Jestliže necháme trysky zanesené, logicky tím utrpí i kvalita vody.

Snadné ošetření vody v bazénu i ve vířivce

Co je to vlastně bromová chemie? Aktivní brom je účinné oxidační činidlo, které se využívá pro ošetření vody ve vířivkách, protože disponuje lepší stabilitou právě ve vodě s teplotou nad třicet stupňů celsia. Tato voda pak nepřijímá žádné nepříjemné zápachy, které mohou znepříjemnit koupel. Kromě toho jsou i uživatelé, kterým je specifický chlorový zápach opravdu velice nepříjemným.

scénický pohled

Bromová chemie se vyrábí ve formě tablet. V obchodech je můžete pořídit v různých váhových relacích, od 0,8 kg až do pětikilogramového balení, které je finančně výhodnější.

o Pro přesné stanovení ideálních hodnot vody ve vířivkách se používá kapkový tester.

S tímto pomocníkem si můžete veškeré hodnoty snadno zjistit.