Společnosti

Mikulov jako ideální lokalita pro pěší turistiku

Mikulov a jeho okolí nabízí svým návštěvníkům rozlehlou přírodní oblast tvořenou Mikulovskou pahorkatinou, vápencovým hřebenem Pavlovských vrchů a Milovickým lesem.

Úchvatné skály Pavlovských vrchů přitahují pozornost všech návštěvníků tohoto kraje především různorodými formami krasových jevů a rozmanitostí rostlinných a živočišných druhů. Zajímavé je i propojení na Lednicko-valdický areál a na rakouskou část tohoto pohoří.

Mikulov

Putování po turistických destinacích v okolí je možné prakticky po celý rok a základem každé dobrodružné výpravy je kvalitní ubytování mikulov Hotel Galant Mikulov. V zázemí hotelu nalezneme pohodlné pokoje pro dva i pro celou rodinu, restauraci s terasou, konferenční a společenské prostory. K výbornému jídlu si můžeme dát sklenici domácího piva z hotelového pivovaru nebo ochutnat víno od místních vinařů. K dispozici je i vinný sklípek. V teplých dnech určitě přijde vhod bazén nebo venkovní vířivka s výhledem do okolní krajiny. Co lze vřele doporučit, je nově zmodernizovaný wellness, kde si lze odpočinout tělu i duši a na klienty čeká privátní zážitková koupel, perličková lázeň, sauna, masáže, zábaly, kosmetické procedury a pedikúra.

turistický rozcestník

A kam se určitě zajít podívat?

• Kozí hrádek patří k jedné ze tří skalnatých dominant města Mikulova. Po nedávných úpravách okolí se tato lokalita stala volně přístupným odpočinkovým místem.

• Svatý kopeček je významnou přírodní dominantou okolního kraje. S přírodními zajímavostmi se můžeme seznámit na naučné stezce vedoucí až na vrchol. Křížová cesta vede ke kapli sv. Šebestiána, zvonici a Božímu hrobu.

• Jeskyně na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold a patří k nejstarším přírodním rezervacím v kraji.

• CHKO Pálava se rozprostírá v širším okolí Mikulova. Návštěvníkům nabízí pobyt v úžasném prostředí Pavlovských vrchů a řeky Dyje. V CHKO se nachází několik přírodních rezervací a památek (Kalendář věků, Kočičí skála, Anenský vrch, Křivé jezero, Liščí vrch a další).