Nezařazené

Návrat k lepšímu zdraví a pohodě

Jak vypadá zelený jetel, to snad znají všichni. Ale jestli rozeznají rostlinu zvanou alfalfa – tolici vojtěšku, možná ano, možná ne. Třeba si ji i pletou s tím zeleným jetelíčkem. A přitom se na naších polích hojně pěstovala,;; a někde stále pěstuje.

vojtěška

Odpradávna se podávala v zemědělství zvířatům významná a výživná pícnina – tolice vojtěška (Medicago sativa), jednoduše řečeno „ vojtěška“ nebo „lucerka. Vědělo se, že je pro zvířata velmi výživná. V jiných zemích je tolice vojtěška známá pod názvem ALFALFA. Pro zajímavost v arabštině slovo „AL-FAL-FA“ znamená doslova „otec všech potravin“.

Po vědecké stránce se dokázalo, že obsahuje velké množství prospěšných živin i pro lidský organismus.

V současné době nás dost trápí jak virové, tak i bakteriální onemocnění. Ať je to vlivem počasí, že prochladneme, nebo se nakazíme od druhých, tak nám v této době může zase pomoci bylina alfalfa.

Alfalfa tablety

Tolice vojtěška osahuje kromě chlorofylu, který se podílí na produkci důležitého hemoglobinu, dále má protizánětlivé a protiinfekční účinky. Obsahuje množství důležitých vitamínů (A, B. C, E, K). Díky velkému podílu esenciálních aminokyselin obsahuje hodnotné bílkoviny, dále velké množství minerálních látek (sodík, draslík, železo, křemík, fosfor a vápník).

Vojtěška https://www.nakliceno.cz/alfalfa/ podpoří vaši imunitu, zdravý růst vlasů, pomáhá při léčení mnohých ekzémů i psoriázy. Ženy zařazením vojtěšky do svého jídelníčku pocítí zlepšení hydratace pokožky – doslova omládnou. Též pomáhá tlumit špatné stavy v menopauze.

Pokud máte rádi nápoje z rostlin, máte možnost si ho připravit z BIO prášku ALFAFA podle návodu. A pokud patříte k těm, kdo dávají přednost tabletám, tak vám je též nabízíme v BIO kvalitě a za příznivou cenu.

Máte-li rádi ve své výživě rostlinné klíčky, nabízíme vám semínka na klíčení ALFALFA, ze kterých si je vypěstujete velmi rychle.