Produkty

Udělejte si doma pořádek

Zima je přesný čas na reorganizaci domácnosti, úklid a zařazení všeho co vám doma zavazí. Pusťte se do úklidu, budete se doma cítit mnohem lépe, uvidíte, že to není tak těžké. Především se pusťte do vytřízení věcí. Je nutné vyházet vše, co nepotřebujete a co vám doma překáží. Bez milosti je rozdejte, prodejte nebo vyměňte. Nemusí vás to mrzet. Dnes frčí minimalismus. Neskladujte rozbité ani nepotřebné věci, především pokud nemáte extra skladovací prostory.

úklid

1. Kuchyně

V kuchyni ukliďte veškeré věci, které nejsou umístěné v dózách. Umístěte je do dóz, ve kterých se vám nebudou rozsypávat. Zároveň se nemůže stát že vám tyto potraviny napadne třeba mol. Na tyto dózy si pořiďte samolepící etikety , kterými si jednotlivé potraviny jednoduše označíte a tím pádem budete mít ve všem pořádek. V příborníku si ukliďte každou vidličku, lžičku a nůž tam kam patří.

ramínka

2. Koupelna

V koupelně zkontrolujte veškerou drogerii, vyhoďte prázdné lahve, koupelnu pečlivě umyjte a veškerou nepotřebnou kosmetiku také dejte pryč. Pokud to nepoužíváte teď, pak to nebudete používat nejspíše nikdy. Nebojte se nabídnout nepoužívanou kosmetiku dalším lidem, kteří ji ocení. Ne vše se musí vyhodit.

3. Skříně a šatny

Ve skříních si nejprve vytřiďte prádlo, které nenosíte a nemilosrdně se jej zbavte. Stejně jako u kosmetiky, nemá cenu skladovat všechny zbytečné krámy, které na sebe už nikdy nevezmete. Ve skříni si udělejte systém, na jednu stranu si dejte trička, doprostřed kalhoty… Je to jen na vás. Protřiďte i pověšené věci na ramínkách. Jakmile budete mít skříň hotovou, pusťte se do komody, kterou jednoduše přeskládejte, tak aby byla přehledná. Nejlépe si dávejte pozor na to, abyste se v komodě při hledání něčeho nemuseli hrabat ve vrstvách oblečení. Na internetu najdete spoustu systémů, které můžete využít.