Nezařazené

Z holky na kluka


Nevypadám jako kluk
Asi největší obavou mnoha žen, když se rozhodují, jestli si vlasy zkrátit na tuto délku, je, že budou považovány za chlapce. Dámy, mám pro vás dobrou zprávu, pokud normálně nechodíte v kanadách, volných džínách a otrhané mikině s kapucí, tak si vás s mužem jenom kvůli účesu opravdu nikdo plést nebude. Ano, začala jsem nosit více make-upu, než jsem byla zvyklá, ale myslím, že ani bez něj by si mě nikdo s mladým pánem nepletl. Kombinace kratičkých vlasů se sukněmi nebo šaty vypadá výborně, hlavně pokud ji doplníte výraznějším šperkem.
krátký sestřih ženy.jpg 
Lidi budou koukat
Měla jsem na hlavě leccos, dredy, barevné dredy, vlasy obarvené na snad všechny barvy duhy, ale překvapivě právě krátké vlasy přitahují nejvíce pozornosti. A světe div se, většina reakcí je pozitivních. Lidé vzpomínají na Natalii Portman ve V jako Vendetta, kde kromě hereckého umu předvedla právě i oholenou hlavu, modelku Caru Delevingne nebo herečku Kristen Stewart, která se podobnou úpravou vlasů prezentují v posledních letech. Z těch méně příjemných pak padají narážky na Britney Spears nebo Sinéad O’Connor.
punk triko.jpg 
Není to „bezúdržbový“ účet
I když se může zdát, že krátké vlasy nepotřebují žádnou péči, opak je pravdou. Ježek rychle dorůstá, a je potřeba jej udržovat. Bohužel ne všechny kadeřnice v dámských salonech práci se strojkem plně ovládají, tak je dobré zamířit buď někam, kde stříhají dámy i pány, popřípadě předem varovat, že chcete někoho, kdo umí s tímto nástrojem. V Praze funguje také kadeřnictví Barbarette, které se pyšní tím, že je přátelské každému bez ohledu na pohlaví, a nabízí ženám s oholenou hlavou profesionální služby.
 
Není to nuda
Dlouhé vlasy se dají různě česat a zaplétat, ale ani jejich krátcí příbuzní nejsou nudní. Vybavte se gelem nebo jinými stylingovými nástroji, a dejte se do díla. Uvidíte, že krátké vlasy rozhodně nejsou nudné.