Společnosti

4 tipy pro vaši vysněnou ložnici

V oblasti bytového designu se trendy mění se stejnou pravidelností a rychlostí jako letní počasí. Pokud však aktuálně řešíte situaci stěhování a vybavujete svůj domov úplně od základu, nebo jste ve fázi rekonstrukce současné ložnice, s našimi radami se určitě v designerském světě neztratíte.

dřevěná ložnice

Abychom se mohli zaměřit na konkrétní vylepšení vašeho interiéru, bude naším primárním úkolem, respektive vaším, abyste si zevrubně představili styl, do kterého budeme tento pokoj zasazovat. Působilo by hodně nejednotně a chaoticky, kdybyste měli ložnici laděnou do jiných barev a vkusu, než jsou pojaté ostatní místnosti. Je dobré si tedy projít celý byt nebo dům a promyslet koncept celkového designu. Ložnice pak už bude jen třešničkou na dortu.

žena na posteli

  1. Zdržíme se konkrétních odstínů barev na strop a střechy, protože to je velmi individuální volba a většinou souvisí, jak jsme již načrtli výše, se zbytkem vašeho domácího prostředí. Pokud vám však mohli přeci jenom něco doporučit, sáhněte v této místnosti raději po bílé barvě, popřípadě po hodně světlých a lehkých barvách, ideálně pastelových odstínech. Je důležité, aby tato místnost byla spíše oázou klidu a potěchou pro znavený zrak. Příliš výrazné barvy by mohly narušit váš spánek.
  2. Celý prostor by měl být především vzdušný a prosvětlený. Pokud nemáte možnost manipulovat s přístupem světla do místnosti, zkuste jej alespoň nasimulovat pomocí světlých doplňků. Výborně se v tomto typu místnosti vyjímá dřevo. Pokud potřebujete prostor prosvětlit, můžete sáhnout při výběru barev na dřevo po hodně světlých odstínech hnědé barvy. Dřevěné trámy a světlá dřevěná podlaha působí velmi přírodně a útulně.
  3. Co se týče nábytku, zde bychom volili opět dřevěné materiály, ideálně masivní dřevo. Pokud se v obchodech s nábytkem nesetkáte s tím, co hledáte, doporučujeme nechat si vyrobit skříně na míru Sten skříně.
  4. Doplňky by měly být pouze decentní a minimalistické. Nebojte se však do ložnice umístit třeba vysoké zrcadlo, lapače snů, obrázky nebo poličky s knihami a pokojovými květinami.