Nezařazené

Děti a sport

Vztah dětí k pohybu je často zmiňované téma v různých médiích a obviňovány z negativního přístupu jsou často právě děti. Ty se však o možnostech sportovat musí dozvědět ze svého okolí, zde bývá kámen úrazu.
dítě a tablet
Nezájem rodičů
Velký podíl na nezájmu o sport mají rodiče. Především se jedná o přístup ke svému potomkovi. Přitom jde o maličkosti. Občas si zajít na procházku, zaházet si s míčkem nebo jet o víkendu na výlet. Dítě si pak najde oblibu v poznávání přírody nebo v hraní her. Další možností mohou být zájmové kroužky ve škole nebo ve středisku volného času, kde je velký výběr pohybových aktivit.
Virtuální svět
Velkým nepřítelem sportu jsou počítače, mobily a různé herní konzole. Celkově virtuální svět, ve kterém každý ztratí mnoho času, aniž by si to uvědomoval. Proto je třeba omezit využívání těchto přístrojů. A to musí zajistit rodiče svým přístupem. Pokud se svým dítětem tráví čas už od narození a ukazují mu, jak se dá volný čas využít, tak by jej virtuální realita ohrozit neměla.
Jak začít?
Se sportem je možné začít už v 5 letech, existují i výjimky v mladším věku. Určitě však lze začít třeba ve 14, není to omezeno. Nejvhodnější jsou pro děti sporty jako plavání, atletika, gymnastika. Zde se naučí základní dovednosti nejlépe. Naučí se správně pohybovat ve vodě, správně běhat, ale také nejrůznější prvky, například kotouly. V dnešní době s tím mají děti školou povinné problém a nedokáží ani udělat pořádný dřep. Proto je vhodné, aby navštěvovaly nějaký kroužek nebo sportovní klub, kde se svým svěřencům budou věnovat. Existuje mnoho oddílů v každém městě a finančně to není náročné. Pokud se Vašemu potomkovi nebude líbit individuální sport, je mnoho týmových sportů, kde si navíc najdou nové kamarády
–          Baseball
–          Basketbal
–          Florbal
–          Fotbal
–          Házená
–          Hokej
–          Volejbal
vykopnout míč
Závěr
Důvodem nezájmu o sport tedy nejsou děti samotné, ale jde o přístup okolí a především rodičů, které své dítě musí pohybu naučit. Tím v něm vzbudí zájem o pohyb a třeba také soutěživost pro aktivní sportování.