Nezařazené

Vaření je zábava

Všechny kuchyně světa

Jedněmi z nejoblíbenějších jsou večery okolo určité kuchyně. Jakou kuchyni ale zvolit? Nejlepší jsou takové, které se vaří snadno a dají se uvařit ve větším množství. Klasikami jsou italská nebo česká kuchyně, ale nemusíte se bát ani exotiky, třeba indické nebo jihoamerické kuchyně. Dnes už se dají nakoupit suroviny na prakticky jakékoli jídlo, a co nemají v obchodech, to se dá objednat po internetu. Večer se pak dá organizovat dvěma způsoby. Buďto se mezi sebou domluvíte, a každý přinese něco, nebo budete všichni vařit spolu. První varianta má tu výhodu, že nepotřebujete velkou kuchyni. Na druhou stranu se musíte ujistit, že každý uvaří dostatek, a že všichni vaří něco jiného. Druhá varianta nabízí větší kontrolu, ale budete potřebovat velkou kuchyni.
indické jídlo

Jedno jídlo, mnoho verzí

Můžete také zkusit verzi „jeden nápad, mnoho verzí“. Zadáte jedno jídlo nebo téma, a necháte každého, ať se toho zhostí jak nejlépe umí. Co byste řekli třeba na tapas večírek, soutěž koláčů nebo přehlídku dýňových pochutin? V tomto případě je nejlepší, když každý vaří u sebe doma, a překvapení se odhalí až na místě. Sice se tak může stát, že budete všichni vařit to samé, ale tomu se dá snadno předejít tím, že zadáte dostatečně široké téma. Vyzkoušejte třeba „cupcaky“, „kuře“, „večer sálátů“ nebo „rybičky, rybičky, rybáři jedou“,
italská pizza

Prostřeno

Tato varianta je trochu náročnější na organizací, ale velká legrace. Zkuste si zorganizovat své vlastní Prostřeno. Potřebovat budete několik ke všemu odhodlaných kamarádů a pár volných večerů. Každý večer má jeden z vás na starosti menu pro ostatní. Je dobré se předem domluvit, kolik chodů se bude vařit, jaká jídla to mají být, a navzájem se domluvit na případných alergiích. Potom už to probíhá tak, že vždy vyrazíte na večeři k někomu z vás (pokud nestíháte pět večerů po sobě, klidně se domluvte na jednom týdně). Po večeři se pak navzájem obodujete, a vítěz získá předem domluvenou odměnu. Adrenalin a hodnocení dodává celé věci nový rozměr.