Společnosti

Hádky jako denní rutina, aneb když se ve vztahu nedaří

Trápíte se a nevíte jak dál? Jste v manželství jako vězni? Jenomže manžela či manželku stále částečně milujete i přesto, že si občas nerozumíte? Nechcete to vzdávat předčasně, ale chtěli byste to oba dav napravit? V takovém případě se nevzdávejte! Člověk nemusí hned házet flintu do žita! Je to chvályhodné a úctyhodné, když ještě chcete zachránit svůj vztah a třeba se dočkáte opětovného příjemného naplnění vašeho manželství, kterému tím možná vlijete novou krev do žil a budete příjemně překvapení, když si po tak dlouhé době opět budete rozumět. Někdy k tomu stačí málo.

Odpovědi na různé otázky ohledně manželských a partnerských problémů může poskytnout poradna.

Máte také špatné zkušenosti se vztahem? Hledáte odbornou pomoc v našem hlavním městě? Naštěstí existuje partnerská poradna Praha.

hádka manželé

Snad ze všeho nejhorší jsou právě hádky. Pokud si nerozumíme, můžeme k sobě opět najít cestu pochopení a porozumění. Pokud si nerozumíme, chce to trochu úcty, lásky a péče. Pokud spolu nekomunikujeme, musíme si opět najít společné téma na rozhovor či společnou zálibu. Pokud nás něco bolí nebo trápí, měli bychom o tom mluvit, měli bychom si na sebe najít čas a vyslechnout si partnera, abychom celou situaci ve vztahu zlepšili.

Ale pokud se hádáme každý den, pak je to výsledek něčeho horšího. Despotismu, nenávisti, nepochopení, naštvání, rozčilení. Jenomže jsou to právě hádky, které budou negativně působit nejenom na vaši duši, ale také na celé vaše tělo a to je přeci škoda. Proč si hned zadělávat na psychické nebo i fyzické problémy jenom kvůli tomu, že vás partner nebo manžel štve nebo naopak partnerka či manželka?

ruce lidé

V těchto těžkých životních obdobích pomůže, když se někomu svěříte. Nadhled jiné osoby může pomoci k objasnění situace a k vyřešení alespoň některých problémů. Každý může využít této pomoci, stačí, když si to bude přát a bude tomu nakloněný, protože pár tvoří vždy dva lidé a oba dva musejí chtít něco ve svém životě, vztahu nebo manželství změnit. Udělejte první krok, pokud nechcete, aby to skončilo rozchodem či rozvodem.