Společnosti

Instalatér v Praze si poradí i se zapáchajícím odpadem

Instalatérská profese patří k nejzodpovědnějším a svým rozsahem odborných znalostí také k nejnáročnějším. Co platilo dříve, řekněme před dvaceti, třiceti lety, je dnes již pouhým historickým odrazem, který patří na smetiště dějin. V době reálného socialismu byl instalatér spíše zdrojem posměchu a takovým lidem se častokrát, spolu se zedníky či elektrikáři přezdívalo „melouchaří“. Od té doby se však vývoj tohoto řemesla posunul kupředu mílovými kroky a dnes v sobě zahrnuje tři výrazy, které jasně vypovídají o náplni práce: „voda, topení, plyn“.

práce instalatéra

Instalatéři v Praze mají o „zábavu postaráno“, prosperuje tu řada instalatérských firem, které zajišťují běžné instalační práce, rekonstrukce koupelen a kuchyní, ale i pravidelné revize plynových spotřebičů a mimo jiné i zásahy při různých haváriích. Musí si poradit i s mezi lidmi velmi nepopulárním čištěním odpadů a kanalizací, takže jim tuto pracovní činnost asi nebudete zrovna závidět.

rozvody vody

Kdy vám může být instalatér ku prospěchu

Nemáte potřebné nářadí a zkušenosti – potřebujete zapojit vodovodní baterii a nemáte hasák, sikovky a další potřebné propriety? Potřebujete rozvést vodu po místnosti a nemáte svařovací aparát pro PPR trubky? Schází vám zkušenosti a obáváte se, že vaše práce nedopadne dobře? Starosti hoďte za hlavu a přivolejte instalatéra.

Revize ze zákona – revize plynových karem a kotlů by se měly provádět pravidelně, s unikajícím plynem není žádná legrace a hrozí i smrtelné úrazy a demolice objektů. Pokud jste vlastníky takových plynových spotřebičů, povolávejte odborníky včas, abyste těmto událostem předcházeli.

Zápach ucpané toalety – když si neporadíte ani s gumovým zvonem a nepomohou ani chemické prostředky, vyplatí se volat havarijní službu NONSTOP. Nemějte obavy, jsou to profesionálové, kteří nebudou ohrnovat nos nad zápachem, který mnoho lidí od této práce odradí.