Nezařazené

Léčba podomácku

Dostat silný kašel nebo zánět hrtanu v době zimních měsíců není nic divného a děje se to pořád. Většina lidí hned běží do lékárny pro léčivé preparáty, které stojí často i stovky korun. Ty však nejsou vůbec potřebné. I doma, nejčastěji pak v kuchyni, máte léky, o kterých jste třeba ani nevěděli. Jedná se o potraviny, které běžné používáte. Mezi ně bezpochyby patří česnek, tymián nebo i prostá sůl. S jejich pomocí můžete vyřešit nejeden zdravotní problém dříve, než se vůbec rozvine. Za pár korun lze být často zdravý daleko rychleji než s pomocí daleko dražších léků.
rouška na obličeji

Česnek

Česnek je bez nejmenších pochyb jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik, která se v přírodě běžně vyskytují. Je však potřeba používat pravý český česnek, který je známý pro svou sílu, a ne čínskou alternativu, co je naopak poměrně slabá a její účinky na organismus nejsou tak léčivé. Úplně nejlepší je konzumovat česnek syrový. Stačí ho pouze rozmačkat a sníst. Pokud se vám to zdá jako příliš radikální, můžete si vytvořit třeba česnekový čaj. Chuťově sice kdovíjak nevyniká, ale je velice účinný. Česnek můžete také smíchat s medem a citrónem. Výsledná směs je vitamínová bomba, která rychle dokáže zatočit s viry i bakteriemi.

Tymián

I tymián se v české kuchyni používá poměrně hodně, i když ani zdaleka ne tak často jako výše zmíněný česnek. Jedná se o poměrně aromatickou bylinku, ze které je vhodné vyrábět si čaje. Stačí pár snítek tymiánu nasekat do hrníčku a zalít horkou vodou. Po několika minutách louhování získáte výtečný protizánětlivý čaj.
zničený muž

Sůl

Sůl nad zlato. Platí to jak v kuchyni, tak i v případě, kdy vás bolí v krku. Stačí smíchat jednu lžičku soli s dvěma deci teplé vody a vykloktat. Takto to provádějte několikrát denně a uvidíte, že za pár dní nebude po bolesti v krku ani památky. Kdyby však bolesti neustupovaly nebo byly naopak ještě intenzivnější, vyhledejte lékaře. Může se jednat o angínu, na kterou je sůl krátká.