Produkty

Netradiční využití suchého zipu v domácnosti

Vynález suchého zipu Prima obchod napodobuje princip bodláku, jehož kuličky mohou natropit pořádnou neplechu zejména ve vlasech nebo na vlněných svetrech. Kde můžete doma uplatnit pásky či destičky se suchým zipem?

motýl na bodlácích

Nástěnky, obrázky, bytové dekorace, závěsy

Suchý zip byste asi nejvíce předpokládali na oděvech, obuvi a zavazadlech, jako jsou batůžky a velké outdoorové batohy. Je to však natolik univerzální pomocník, že se vyplatí mít doma alespoň malý kousek uschovaný. Vydrží vám v přihrádce s ostatní textilní galanterií spoustu let a máte jej stále při ruce. Hodí se pro zavěšování vánočních a velikonočních dekorací nebo dekorací v dětském pokoji, pro zavěšení korkové nástěnky, obrázků na zdi nebo pro uchycení zavazadel či výbavy v zavazadlovém prostoru auta.

pásek se suchým zipem

Pořádek v kabelech

Víte, že příčinou některých požárů bytů či rodinných domů může být skřípnutá prodlužovací šňůra? A víte, že zbytečné starosti vám může přidělat poškozený nabíjecí adaptér k notebooku, který se už nevyrábí, a kde je velký problém sehnat adaptér, jako náhradní díl? Tato varování vám předkládáme proto, že v některých domácnostech se na kabely k elektronice a na prodlužovací šňůry na zemi příliš nehledí a nejsou v popředí zájmu. Ke zkratu šňůry či kabelu může dojít poměrně snadno, např. když na něj položíme nohu od stolu a přehlédneme to, nebo jej zastrčíme mezi parkety, skřípneme ve dveřích atp.

Jsou to zdánlivé hlouposti, ale opravdu jen zdánlivé. Věnujte jim dostatek času a kabely si přehledně svazujte, oddělujte od sebe, popisujte či označujte samolepkami a pokládejte mimo potenciální zdroje nebezpečí. A čím je svázat? Nejlépe suchým zipem. Je velmi flexibilní, široký pruh textilie kabely nepoškodí a můžete jej kdykoli odepnout, posunout, vyměnit, dát jinam atd. Je to mnohem lepší řešení, nežli ohebný, ale nespolehlivý drátek nebo plastový svazovač na jedno použití.