Dovolená

Příprava na dovolenou

Dovolená, to je pojem, který má rád asi naprosto každý. Je to část roku, kdy máte konečně klid od všech starostí, můžete vše hodit za hlavu, práci, povinnosti a konečně si pořádně odpočinout. Dovolená je rozhodně skvělá věc, plná zážitků, může se ale také stát, že vás na této odpočinkové či poznávací chvilce stihne několik nepříjemných situací. Dnes se společně podíváme na to, na co byste se měli předem připravit, abyste nebyli poté zaskočeni. 

pexels-photo-259249

Cizí měna

V každé zemi platí jinou měnou, dosti záleží, jestli se chystáte vycestovat do země, která je v rámci evropské unie, či ne. V zemích Evropské unie se povětšinou platí eury, tudíž s rozměněním bankovek nebývá často problém, můžete si je směnit kdekoli ve směnárně. Pokud se ale chystáte vycestovat za hranice Evropské unie, rozhodně by bylo dobré, zjistit si, jaká měna v zemi platí a předem si nachystat jmění, které si sebou vezmete v rozměněném stavu.

Cestovní pojištění

Spousta lidí, před tím, než jedou na dovolenou, si cestovní pojištění nezařizuje, je to ale chyba. Mnoho lidí si vždy řekne „ale, co by se mi mohlo stát“, ovšem v moment, kdy se něco opravdu stane, nastává peklo. V tomto se cestovní pojištění opravdu vyplatí, kryje vás před všemi možnými záležitostmi, které se mohou stát. Například ztráta zavazadla na letišti, pokrytí nákladů za nemocnici a ošetření v případě zranění. Kdybychom zašli do extrému, v rámci cestovního pojištění je hrazen i převoz pohřební službou do vašeho státu, kdyby někdo na dovolené zemřel.

Nápis slovíčka

Základní slovíčka

Pokud jedete do cizí země, v dnešní době již není problém domluvit se téměř všude anglicky nebo pomocí překladače. Přesto je dobré, naučit se alespoň pár základních slovíček v jazyce, který se v zemi používá. Během pobytu určitě spoustu slovíček pochytíte a bude se vám lépe orientovat, když budete předem alespoň trošku připraveni.