Láska

Sebeláska

SEBELÁSKA

Nejdůležitější člověk na planetě pro mě jsem já. Moje tělo, mysl a duše je prioritou. Každý z nás musí mít k sobě úctu a respekt a samozřejmě se milovat. Už snad každý z nás někde slyšel nebo četl, že bez sebelásky nemůžeme přijímat lásku od druhých. A je to naprostá pravda. Láska druhých je velice důležitá pro naši pohodu, jelikož jsme společenští tvorové a máme potřebu milovat a být milováni. Nejdůležitější láska je ale opravdu naše osobní nerafinovaná sebeláska.

srdce na dlani

Můžeme ji praktikovat mnoha způsoby. Ať se jedná o cvičení, jezení zdravého jídla nebo jeden den relaxování. Měli bychom mít aspoň jedno hobby, která nám dělá radost a odstraňuje bloky stresu. Malování, keramika, tanec, zpívání, rybaření, hraní videoher nebo jen čtení je činnost, která nám pomáhá odbourat úzkost a napětí v našem těle. Tím pádem jsme v celkové pohodě a klidu. To je praktikování sebelásky. Takovéto činnosti bychom měli zařadit do denního režimu. Ať už si jen na pár minut půjdete zaběhat do přírody nebo si přečtete oblíbený časopis, podpoří to váš proces k lepšímu já. Všechny myšlenky, co se vám honí hlavou, mohou velmi ovlivnit vaše chování také. Dávejme si tedy pozor, na co myslíme, protože i negativní myšlenky mohou přinést do vašeho života neštěstí.

hobby

Když budete v mentální a fyzické pohodě, v práci či ve škole půjde všechno hezky od ruky. Budete vaše úkoly zvládat lehčeji a nic vás nezastaví. I lidé kolem vás si všimnou vaší příjemné změny a budou k vám přistupovat lépe. Tady přichází do řeči láska od druhých. Jakmile si vážíte sami sebe, více a lépe přijímáte lásku od druhých, dokáže ji ocenit a následně vrátit i nazpět. Každý si musí zamést před vlastním prahem. Jakmile toto uděláte, všechny pozitiva se vám navrátí do života a budete o to šťastnější a můžete šířit dále lásku a úctu k druhým.