Produkty

Proč si pořídit sedací vak a co při jeho výběru zohlednit

K čemu jej budete využívatsedací vak Beanbag dle svého názvu napovídá, že se na něm dá sedět, ale to není jediný způsob jeho využití. Některé vaky lze rozložit a vytvořit z nich velký polštář na ulehnutí v různých polohách, s nohama pod sebou, nataženýma a opřenýma o konferenční stolek či taburet atp. Platí tu přímá úměra – čím větší vak, tím větší možnosti využití a polohování.

holčičky při hře

Jakému materiálu potahu dát přednost – v zásadě existují dva druhy potahů – z přírodních a syntetických vláken. Ta syntetická jsou výhodnější kvůli životnosti a snazší údržbě, obtížně totiž udržíte dlouhou dobu v čistotě bavlnu či manchester, které také častým praním ztrácí pevnost i barvu. Z hlediska trvanlivosti a odolnosti je nejlepší nylon, je poměrně příjemný na dotek, ale snese opravdu hodně. Nylon se hodí i do dětského pokoje, kde na něm budou vaše ratolesti nevybíravě hopsat.

šedý interiér

Možnost vyměnit výplň – velmi důležité je mít možnost vysypat zdeformované a prosezené kuličky EPS a vyměnit je za nové. Tím se výrazně prodlužuje životnost výrobku, což jej zvýhodňuje před klasickými sedacími soupravami, kde je případná výměna sedáků problematická.

Odolnost proti vodě – některé výrobky tohoto typu mají pogumovaný potah z vnitřní strany, takže jim nevadí, když se vám podaří rozlít vedle sebe hrnek čaje či kávy. Tekutina nepronikne dovnitř a snadno ji setřete hadříkem. Důležité jsou také dvojité až trojité švy, které zajistí pevnost tkaniny ve spojích.

Barevné řešení – výrobci využívají možnosti zpracovávat textilní vlákna tak, aby byla barevná a mohla tak nabídnout velmi pestrá řešení. Škála barev je obrovská, některé vaky jsou dokonce řešené oboustranně, kdy na každé straně je jiná barva, takže je můžete libovolně otáčet podle nálady nebo osobního vkusu. Volit můžete kupříkladu mezi zlatou se zelenou, purpurovou s tyrkysovou, rubínovou se stříbrnou, oranžovou s lékořicovou atd.