Produkty

Trampolína 366 pro upevnění zdraví i v seniorském věku

Bude vás to bavit – o skákání na zahradní trampolíně 366 se můžete dočíst, že je to zábavná činnost, a že podporuje dobrou náladu. Způsobují to hlavně vyplavené endorfiny, kterým se přezdívá „hormony štěstí“. U tohoto pohybu je to navíc zesíleno tím svérázným pohybem s chvilkovým stavem beztíže, kdy na okamžik organismu ulevíte od gravitační a setrvačné síly. A pokud tomu nevěříte, ověřte si pravdivost slov praktickou ukázkou – zajděte do nějakého „jump parku“ a přesvědčte se sami.

trampolína se sítí

Hopsá celá rodina – za socialismu probíhala televizní soutěž s názvem „Zpívá celá rodina“, díky ní se také do jisté míry proslavila budoucí zpěvačka Bára Basiková. Cílem tohoto pořadu bylo naznačit lidem, že zazpívat jen tak pro radost a pro zdraví si může opravdu každý. V podobném duchu bychom mohli propagovat i skákání na trampolínách, neboť to není jen zábava pro děti a teenagery, ale jde o skvělou relaxační techniku s mnoha příznivými vlivy na zdraví.

skákání na trampolíně

Dopřejte si skákání i v seniorském věku – být seniorem ještě neznamená zlenivět a zanechat veškerých aktivit s tím, že ulehneme před televizní obrazovku na gauč a budeme se jen ládovat chlebíčky a popíjet vínko. Jakou pohybovou činnost si ale dopřát, když mnohé sporty jsou pro seniory nevhodné a přetěžují klouby a páteř? Vyzkoušejte trampolínu, ta je šetrná na klouby i pro osoby s kilogramy navíc, mnohem výhodnější, než běhání, aerobic a cvičení v posilovně.

Jak zdravě zhubnout – nemůžete se donutit k nějakému pravidelnému sportování a navíc se obáváte, že vás bude venku někdo pozorovat, a bude se vám vysmívat? Nikomu není příjemné běhat po asfaltovém chodníku v městském parku za „potlesku“ a nemístných poznámek netaktních lidí. S trampolínou je to snazší, postavte ji na zahradu, kde na vás nikdo neuvidí, ostatně jednu menší o průměru kolem jednoho metru můžete mít i v bytě. A co je důležité, skákání je natolik efektivní, že spotřebujete zhruba o pětinu více energie, než při běhu.