Nezařazené

Rozjíždíte firmu?

Jednatel společnosti

Jako první byste měli svolat společníky (v případě, že nějací jsou) a dát dohromady základní kapitál společnosti a navrhnout organizační strukturu, díky čemuž zjistíte, jaké pozice obsadit a kolik zaměstnanců potřebujete. Jako jednatel společnosti musíte znát potřebnou legislativu. Správný jednatel by také měl minimálně znát, v lepším případě umět vykonávat práci svých podřízených. Jednatel je také centrum přijímání veškeré odpovědnosti za škody způsobené jeho společností.
organizační diagram

Organizační struktura firmy

Na vrcholu sídlící jednatel firmy, který nese zodpovědnost za vše, co se uvnitř i navenek odehrává, má pod sebou mimo finanční a personální osazenstvo také své manažery a vedoucí pracovníky, kteří mají na starosti chod svých svěřených úseků a oddělení. Mistři oddělení mají pod dohledem veškeré činnosti svých pracovníků v provozu. Ti ukončují pavouka organizační struktury, která se společnost od společnosti liší dle charakteru vykonávané činnosti. Máte zodpovědnost za kvalifikaci a proškolení svých zaměstnanců. Proto je dobré navázat kontakty s jazykovými a jinými odbornými školicími organizacemi. Správný zaměstnanec má znalosti a dovednosti, jež jsou zcela adekvátní zastávané pozici.

Informační technologie

Nejen veškeré technické vybavení, jako jsou provozní stroje, telefony a počítače, ale i licencovaný software , který budete k výkonu své práce používat, je důležité vybrat správně. Stejně tak myslete na paušální tarifní služby od mobilních operátorů a zvolte ten ekonomicky nejvýhodnější.
prosklená zasedačka

Zázemí, sociální zařízení a stravování

V neposlední řadě také myslete na zázemí, sídlo firmy, objekt, kam budou zaměstnanci docházet. Šatny, čistá a udržovaná sanita. Dostatek prostorných kanceláří. Stravovací prostory – kantýna, chcete-li – anebo stravenky a dostatek času na oběd.