Společnosti

Zbavte se hlodavců


Když se v našem okolí začnou objevovat hlodavci, není to obvykle žádný důvod k radosti. Jistě, i tito patří do naší fauny, i ti mají právo obývat náš svět, jenže se určitě shodneme na tom, že v naší přítomnosti nejsou vítaní a nejraději bychom jim vymezili k životu nějaké co nejodlehlejší místo.

Jenže co na to hlodavci? Je jim to fuk. Nejen že se nás nestraní, ale dokonce se stále více přibližují našim domovům. A my jim v tom vlastně do značné míry napomáháme. Proč by se přece myši, krysy a potkani snažili uživit někde ve volné přírodě, když mají v našich sídlech často náramnou hostinu kolem popelnic, proč by si měli někde hloubit a obývat své díry, když tu mají pohodlné stoky se vším, co k životu potřebují?

ilustrovaná myš

A tak jsou nám tito tvorové blíž a blíž. A nejednou dokonce proniknou i do našich objektů, domů, do restaurací, potravinářských podniků a podobně. Je to pro ně přece takové skvělé lákadlo!

Ovšem my se tu z jejich přítomnosti radovat nemůžeme. Takoví hlodavci totiž nejen škodí na majetku a uskladněných potravinách, ale mohou roznášet i nejeden neduh, který může být i pro nás lidi nebezpečný. A určitě nikdo soudný nechce od takových vetřelců něco chytit.

A když se nám tak někde usídlí nějaká ta hlodavčí rodinka, je třeba s ní co nejefektivněji zatočit, je třeba ji zlikvidovat. Protože se tito tvorové rychle množí a tam, kde je jich dnes jenom pár, se to těmito později může jenom hemžit.

kreslená krysa

A jediným účinným způsobem, jak se jich zbavit, je deratizace Praha . Zde jsou totiž zaměstnáni odborníci, kteří vědí, jak na tyto obtížné tvory, kteří s nimi dokážou skutečně efektivně bojovat, hubit je a bránit jim v přístupu tam, kde nemají co pohledávat.

A objevíte-li tak někde doma či jinde myší trus, nezapomeňte deratizéry kontaktovat. Čím dříve bude s oněmi hlodavci amen, tím lépe.