Produkty

Nadčasové kamenné obklady, které se hodí do exteriéru i interiéru

Kámen v posledních letech můžeme opět obdivovat v exteriéru i interiéru. Kamenný obklad v interiéru https://www.stoneexpert.cz/kamenny-obklad-vnitrni/ je skvělým ozvláštněním, které je nadčasové a kámen v exteriéru zase chrání fasádu před výkyvy počasí. Zkrátka se jedná o nadčasové řešení úpravy stěn, které si zamilujete na první pohled.

kamenný obklad

Nebojte, nejedná se o kámen jako takový. Řeč je o obkladových páskách z kamene, jejichž instalace je velmi jednoduchá. Jejich výhoda tkví v jejich rozmanitosti, jejich instalace je možná na moderní domy, ale i chalupy či chaty. Zkrátka všude tam, kde se chcete obklopovat tímto přírodní materiálem. Nevýhoda však může tkvět v jeho pořizovací ceně, která je poměrně vyšší.

Přírodní nebo umělý kámen: Pro kterou z variant se rozhodnout?

Ještě než se rozhodnete vybírat z nepřeberného množství odstínů a barev, je zapotřebí zvážit, zda si připlatit za přírodní kámen nebo se spokojíte s umělým. Věřte nebo ne, ale oba tyto materiály mají něco do sebe.

  • Přírodní kámen

Pokud vám není po chuti umělý kámen, je pro vás jasnou volbou ten přírodní. Ovšem krom vyšší pořizovací ceny je zapotřebí brát v potaz i větší hmotnost jednotlivých dílců, zvlášť v případě hrubší struktury.

šedý obklad

Barvy i struktury jsou nabízeny v omezeném výběru, než je tomu v případě umělého kamene. Na druhou stranu přírodní kámen je vděčný materiál, u kterého si můžete být jistit dlouhou životností a odolností.

  • Umělý kámen

Někteří ho znevažují, jiní si umělý kámen neumějí vynachválit. Důležité je předem vědět, co od takového obkladu očekáváte. Některé obklady s umělým kamenem jsou téměř k nerozeznání od toho pravého. Ovšem aby replika byla skutečně věrohodná, je potřeba si připlatit. Levné napodobeniny svůj umělý původ rozhodně nezapřou. Životnost je v porovnání s přírodním kamenem kratší, ale i umělý obklad vám vydrží hravě desítky let.